en EN   ru RU   uk UK

Головна

ОС A2

Знайомство

Локалізація

UDP-чат

Проксі-сервер

IFS

Демки

Ігри

Трасування променів

Екранна клавіатура

RegExp

ДРАКОН

Arduino

Програми

Утиліти

Посилання

Веб-майстру

Зв'язок з автором

Резюме


A2 Operating System & Active Oberon community in Telegram

A2 Operating System & Active Oberon community in Telegram

 
  Версія для друку

Операційна система A2. Вступна інформація


SAGE


A2 - потужна операційна систему, розробляється в Цюріхському технологічному університеті (ETH Zürich) на факультеті Інформатики (Department of Computer Science), заснована на ядрі Active Object System (AOS). Ядро забезпечує компактну середу виконання (runtime) для -мамовами Active Oberon, який підтримує активні об'єкти (threads) безпосередньо, і дозволяє розробляти ефективні системи, засновані на активних об'єктах, функціонуючі безпосередньо на залозі або в вигляді додатка під будь-яку з розповсюджений ОС.

Над шаром ядра, гнучка колекція модулів забезпечує загальні абстракції для пристроїв і сервісів, наприклад, файлові системи, інтерфейси користувача, мережеві підключення, кодеки і т.д.

Щодо велике число додатків є для системи A2.

Наприклад:

  • Медіа програвач (DivX, MP3, OGG)
  • П'ятниця розробки (IDE)
  • Web сервер
  • TV
  • Oberon для A2

A2 в справжній момент реалізована для Intelсумісних багатопроцесорних і багатоядерних систем (підтримується і HyperThreading) і Intelсумісних однопроцесорних систем, а також для процесора Strong-ARM/XScale. A2 може також виконуватися на окремих віртуальних машинах, як наприклад: Qemu, VMWare і Virtual PC.

Самі актуальні вихідні коди системи і інформація як отримати до ним доступ знаходиться на офіційної сторінці. Там в SVN-репозіторіі знаходяться і свіжа скомпільована версія WinAos і вихідні коди завантажувача UnixAos.

Свіжі ISO-Образ системи, виклидиваемие ентузіастами по запиту, доступні на сторінці проекту на Source Forge.

Інформація про інсталяції, списки підтримуваного обладнання і часто задаються питання знаходяться на сторінці Oberon Community Platform. Виниклі вопрс можна задати на офіційному англомовному Oberon Community Platform форумі, російськомовному форумі, розділі російськомовного форуму OberonCore або в Oberon-розсилці (сторінка підписки на Oberon-розсилку).


MicroA2

ОС A2 - надзвичайно гнучка система. Вона може бути сконфігурірованна для роботи без драйвера дисплея, або дисплей може замінювати клієнтська область віконного додатка в традіцонних-використовуваних хост-системах. Проект MicroA2 пішов ще трошки далі. Мета проекту в створенні крос-платформних віконних додатків з використанням компонентів ОС A2. Клієнтська область вікна ОС A2 в цьому випадку поєднується з клієнтської областю вікна хост-системи, і таке додаток залишається повністю програмно сумісним з ОС A2. Для запуску додатка під нативной ОС A2, Windows, Mac OS X, Linux або Solaris досить перекомпіляції ОС і додатка. Всі переваги повного абстрагування від особливостей платформи, динамічної завантаження об'єктних модулів і збірки сміття збережені і в MicroA2. Об'єктні модулі можуть завантажуватися як з папки так і з архівів. В однієї збірці MicroA2 може присутніми необмежену кількість додатків і все вони будуть спільно використовувати загальні об'єктні модулі, що виражається в вельми незначному збільшенні фінального розміру збірки при збільшенні кількості додатків і обростанні додатків новими функціональними можливостями. Так, при наявності 7 демонстраційних додатків, розмір MicroA2 в розпакованому вигляді становить приблизно ~1.7 МБ і ~1.3 МБ в архіві.Тип

Ім'я

Розмір

Завантажень

mht

A2 OS Installation archive (ru).mht

113 KiB

1248

zip

MicroA2.zip

1 MiB

1301

7z

WinAosMini_6599.7z

6 MiB

486

7z

cm3-min-AMD64_NT-d5.10.0-VC110-20190602_Unicode_VVMtutby_Edt.7z

7 MiB

406

7z

cm3-min-AMD64_NT-d5.10.0-VC141-20190602_VVMtutby_Edt.7z

7 MiB

410

Дата останнього оновлення: 23-2-20 15:41:03


 

A2 Operating System & Active Oberon community in Telegram

A2 Operating System & Active Oberon community in Telegram

alt CodeTyphon

Copyright © 2005-2022 SAGE. Всі права захищено.